Yükleniyor...

OTELLERİMİZ

Ankara Umre Turları 

Ankara umre firmaları Ankara umre firmaları Ankara umre firmaları Ankara umre firmaları Ankara umre firmaları Ankara umre firmaları

Umre turları Türkiye’de farklı şekillerde düzenleniyor. Örneğin Diyanet İşlerinin düzenlemiş olduğu tur programlarına baktığımız zaman 8 ile 30 gün arasında değişirken özel tur firmalarında bu sayının 5 ve 30 gün arasında olduğunu görüyoruz. Burada neden en fazla 30 gün diyebilirsiniz. Şöyle söyleyelim ki Suudi Arabistan devleti ülkeye girişlerde 30 günlük vize uygulaması yapıyor. Bunun içinde umreye gidecek olan bir kişinin en fazla 30 gün süresi vardır. Ankara umre firmalarıise bu ayrıntıya dikkat ettiklerinden dolayı talep neticesinde programlarını farklı olarak düzenleyebilmektedir. Yani her programın kendine göre bir süresi vardır. Siz Ankara’dan Umreye gitmek için hazırlanıyorsanız o zaman kendiniz için en uygun programı seçmeli ve ona göre satın almalısınız. Ne kadar fazla gün satın alırsanız o kadar ibadet için daha fazla gününüz olacağını da asla unutmamalı ve tercihlerinizi buna göre yoğunlaştırmalısınız.

Umre her Müslüman’ın günün birinde gitmek istediği bir ibadet ve bunun içinde yaşama dair tüm planlamalar en hızlı şekilde yapılmak istenir. Bazıları bu kutsal topraklara gidebilme şansı yakalarken bazıları da bunu yakalayamaz. Şans demek aslında doğru olmayacak bir kavram ancak umreye ve hacca çağrılmak çok önemlidir. Çünkü ne kadar çok paranız olsa da şartlarınız müsaade ediyor olsa da çağrılmadığınızda bu topraklara gidemezsiniz ve buna paranızda yetmez. Elinize ise böyle bir fırsat geçtiğinde yaşınız ne olursa olsun bunu en güzel şekilde değerlendirmeniz gerekir. Çünkü bu sayede ibadetinize başlamış ve hayatınızın geri kalan bölümünü de ibadetiniz için ayırmış olursunuz.

Hac ve umre turları paket halinde satılıyor. Hac seçimi zor olan bir süreç olsa da umre bu şekilde değildir. Örneğin Ankara umre acenteleriarasında güvenilir ve sorunsuz hizmet vermesiyle bilinen Mabed Turizm farklı paket programlar hazırlamıştır. Bu paket programlar arasında ekonomik ve deluxe paketler mevcuttur.  Bu şekilde ayrılmasının nedeni ise hac ibadetiniz sırasında alacağınız hizmetin kalitesi olacaktır. Sevap anlamında kazanacağınız şey aynı olmasına karşın ekonomik paketleri seçmeniz halinde daha uygun bir seçenek yapmış olacaksınız. Örneğin gittiğiniz de otel konforunuz elbette ki deluxe paketle aynı olmayacaktır. Mabed Turizm bu kutsal topraklarda her şeyi çok iyi bir şekilde organize etmiş ve umrecilerin sorun yaşamaması açısından planlamanın dışına çıkılmasına müsaade etmemektedir.

Ankara Umre Turu Ajentaları

Ankara umre turlarıarasında güvenebileceğiniz size zorluk çıkarmayan, aldığınız hizmetin kalitesi her zaman yüksek olan ve ulaşım konusunda aksamalar yaşamayacağınız bir firma arıyorsanız Mabed Turizmin tam size göre olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor.

Yukarıda hac ve umre turlarında sürenin uzunluğundan ve ne kadar çok kalabilirseniz yapacağınız ibadetin o kadar yüksek olacağından bahsettik ancak ibadetinizi renklendirmekte bu şekilde daha güzel olacaktır. Bu kutsal toprakların iklimi ve havasının öyle bir etkisi vardır ki ihtiyarlar bile oraya gittiklerinde kendilerini dinç ve sağlıklı hissettiklerini söylerler. Elbette ki bu ilahi bir güçtür ve bu ilahi gücün kaynağı da bellidir. Dolayısıyla bu kutsal topraklarda o mübarek insanların bastıkları yerleri görebilmek ve onların soludukları havayı soluyabilmek size çok şey katacaktır. İşte Mabed Turizm hac ve umre turlarında bu önemli ayrıntıyı da göz önünde bulundurarak her zaman en iyisi olması ve en iyisinin olabilmesi için çalışır. Umrecileri kutsal topraklarda kimsenin bilmediği yerleri göstererek bu havanın farklı boyutunu da görmelerini sağlar.

Sonuç olarak toparlayacak olursak herkes için umre ve hac mümkün olmayabilir ancak sizin ne zaman çağrılıp çağrılmayacağınız da biraz sizin elinizdedir. Sizin bir talebiniz olduğunda ve gerçekten de o kutsal mekanları görmek istediğinizde buraları mutlaka görebilirsiniz. Gidişiniz ilk kez olacaksa orada deneyimli rehberler bulabilmeniz ve onların anlatımları eşliğinde kutsal toprakları tanıyabiliyor olmanız çok önemli.  Son olarak ise ibadet her ne kadar en önemlisi olsa da burada kalacak yer sorunundan beslenmenize ve ulaşımdan gezeceğiniz yerlere kadar her şeyin bir planının olması gerekir. Özellikle de Ankara’dan gidecek olanların mutlaka neler yapması gerektiğini de öncesinden bilmesi iyi olacaktır.

 

Paylaş